Občan Podnikatel Turista
Klášterní kostel Zvěstování Panny Marie
Kaple sv. Floriána Kaple sv. Anny Kaple P. Marie Einsiedelnské Úvodní strana
Kolej piaristů
Česky Deutsch English Česky Deutsch English

Akce
oddoakceodkaz
14.6.200914.6.2009
OPERETNÍ A MUZIKÁLOVÉ GALA
Virginie Walterová mezzosoprán, nositelka Světové ceny Antonína Dvořáka
Milan Vlček tenor, sólista Opery Moravského divadla v Olomouci
Karel Prokop koncertní doprovod, profesor Pražské konzervatoře, sbormistr
Program: My fair lady, Polská krev, Země úsměvů, Cikánský baron, Moonlight serenáda a další oblíbené a známé písně a skladby
22.5.200930.5.2009
POCTA VŠEM, KTEŘÍ VZDOROVALI
Vernisáž dvou výstav konaných k poctě všem, kteří se stali oběťmi „Jáchymovského pekla“

Dokumenty a výtvarné umělecké reflexe na totalitu, zlo, násilí. Součástí výstavy jsou velkoformátové fotografie politických vězňů od švýcarského fotografa Simona Freye. Do Ostrova putuje výstava ze Senátu České republiky.

Začátek: 17.00
22.5.200921.6.2009
III. ODBOJ V ČESKOSLOVENSKU
Vernisáž dvou výstav konaných k poctě všem, kteří se stali oběťmi „Jáchymovského pekla“

30 dvojjazyčných panelů mapujících období komunistické totality. Expozice byla původně vystavena v Bruselu, pro velký zájem byla vytvořena ještě v jednom vydání.

Začátek: 22. května pátek 17.00 hod.
7.5.20097.5.2009
Jarní zpívání
7. května čtvrtek 17.30 hod., kostel Zvěstování Panny Marie
Koncert pěveckého sboru Gymnázia Ostrov a jeho hostů v klášterním areálu!
Smíšený pěvecký sbor vstoupil v tomto školním roce již do své 16. sezóny. Repertoár sboru sahá od nejstarší hudby z období gotiky a renesance přes úpravy lidových písní, spirituály až po úpravy současných písní z oblasti artificiální i populární hudby. Sbor koncertuje pravidelně v Ostrově a na Karlovarsku, vystupovat ale vyjíždí i do Německa nebo na druhý konec republiky ke spřátelenému sboru do Frýdlantu nad Ostravicí (naposledy letos v dubnu). Během pěti let získaly svou tradici májové koncerty pěveckého sboru a jeho hostů známé jako „Jarní zpívání“. Tyto koncerty jsou finančně podporovány městem Ostrov. Letos se na nich představí v roli hostů smíšené pěvecké sbory z Hofu a z Wundsiedelu.
3.5.20093.5.2009
KLÁŠTERNÍ SLAVNOSTI 2009
3. května neděle 10.00 hod., klášterní zahrada

10.00 hod.
Slavnostní zahájení
Odhalení obelisku Marie Antonie
Ostrovské pověsti (ZUŠ, Lucie Veličková)
Flétnový soubor (ZUŠ, Jiří Klauko)
11.00 hod.
Koncert skupiny Trepka
12.00 hod.
Hasiči dětem
13.00 hod.
Pohádka o Červené Karkulce
13.30 hod.
Koncert skupiny Tuláci
14.30 hod.
Soptíci z 24. MŠ v Plzni (ukázky hasičského sportu)
15.00 hod.
Koncert skupiny Petr nebo Pavel
V programu dále vystoupí umělci na chůdách, sokolníci a lukostřelci. V průběhu dne bude v klášterní zahradě možnost občerstvení. Pro zájemce jsou připraveny vyhlídkové lety na upoutaném balónu. Ve stáncích si budete moci zakoupit nejrůznější upomínkové předměty.
Vstupné: dospělí 30 Kč, děti 10 Kč, děti do 1 m výšky zdarma.
Letenky do balónu je možné zakoupit v předprodeji v IC v DK Ostrov. Z prodaných vstupenek bude vylosováno 10 účastníků vyhlídkového letu.

3. května neděle 18.00 hod.
Koncert JIŘÍHO BÁRTY. J. S. Bach, výběr ze šesti Suit pro violoncello
Jiří Bárta vstoupil na hudební scénu na přelomu 90. let a brzy se dostal do mezinárodní ligy předních cellistů. Po studiích v Praze u věhlasných profesorů pokračoval ve vzdělávání v Kolíně nad Rýnem. Další zkušenosti získával v Los Angeles a v mistrovských kurzech Heinricha Schiffa a Andre Navarry. V roce 1991 obdržel Europëische Förderpreis für Musik a v témže roce získal Rostropovich-Hamer Award v Los Angeles. Spolupracuje s předními českými a mezinárodními orchestry a dirigenty. Vystupoval v Japonsku, Berlíně, Španělsku, Jižní Americe, ve Velké Británii aj. Hraje na cello Gagliano z roku 1785.

Vernisáž dvou výstav konaných k poctě všem, kteří se stali oběťmi „Jáchymovského pekla“
22. května pátek 17.00 hod.
III. ODBOJ V ČESKOSLOVENSKU, 30 dvojjazyčných panelů mapujících období komunistické totality. Expozice byla původně vystavena v Bruselu, pro velký zájem byla vytvořena ještě v jednom vydání.
Výstava potrvá do 21. června.

POCTA VŠEM, KTEŘÍ VZDOROVALI
Dokumenty a výtvarné umělecké reflexe na totalitu, zlo, násilí. Součástí výstavy jsou velkoformátové fotografie politických vězňů od švýcarského fotografa Simona Freye. Do Ostrova putuje výstava ze Senátu České republiky.
Potrvá pouze do 30. května!
3.5.20093.5.2009
Koncert JIŘÍ BÁRTA – J. S. Bach – výběr ze 6 Suit pro violoncello
Jiří Bárta vstoupil na hudební scénu na přelomu 90. let a brzy se dostal do mezinárodní ligy předních cellistů. Po studiích v Praze u věhlasných profesorů pokračoval ve vzdělávání v Kolíně nad Rýnem. Další zkušenosti získával v Los Angeles a v mistrovských kurzech Heinricha Schiffa a Andre Navarry. V roce 1991 obdržel Europëische Förderpreis für Musik a v témže roce získal Rostropovich – Hamer Award v Los Angeles. Spolupracuje s předními českými a mezinárodními orchestry a dirigenty. Vystupoval v Japonsku, Berlíně, Španělsku, Jižní Americe, ve Velké Británii aj.
Hraje na cello Gagliano z roku 1785.

17.4.200920.5.2009
Výstava SKRYTÁ KRÁSA MINERÁLŮ
Vernisáž 17. dubna pátek 17.30 hod.
Drahé kovy a kameny jsou jedny z nejpozoruhodnějších darů přírody. Svými kvalitami a estetickými vlastnostmi vždy přitahovaly lidskou pozornost a záhy zaujaly mezi ostatními přírodninami zvláštní postavení. Každý z vystavených exponátů může zaujmout buď svým tvarem, vzhledem, nebo barevností.Vybrané vzorky vhodně reprezentují oblast Krušnohoří
a okolí města Ostrova do vzdálenosti cca 40 km. Minerály vystavují ostrovští sběratelé.
Druhou částí výstavy jsou makrofotografie mineraloga a fotografa Karla Křížka z Telče, který laskavě zapůjčil zvětšeniny detailů minerálů velkých formátů.
Třešničkou na dortu můžeme nazvat krajkové motivy, kterými doplní chladnou krásu kamene paní Jana Dvořáková.
Výstava potrvá do 20. května
5.4.20095.4.2009
SPIRITUÁL KVINTET
Jiří Tichota, Jiří Cerha, Zdenka Tichotová, Irena Budweiserová, Jiří Holoubek a Dušan Vančura již neuvěřitelných 48 let zpívají a hrají spirituály. V letošním roce je skupina pozvána do Bruselu, na Kubu a do Etiopie. Jak nádherně zní známé i zcela nově nastudované písně v prostorách kostela Zvěstování Panny Marie si určitě nenechte ujít! V prodeji bude i nejnovější CD.
8.3.20098.3.2009
KONCERT KARLOVARSKÉHO PĚVECKÉHO SBORU
Umělecký vedoucí Miloš Bok je návštěvníkům koncertů většinou dobře znám a jeho osoba je zárukou zajímavého programu. Zazní skladby z období od renesance po současnost, zkomponované W.A.Mozartem, Michnou z Otradovic, B.Smetanou, G.Verdim a mnohými dalšími.
1.3.200915.4.2009
VÝSTAVA STAVBY V KARLOVARSKÉM KRAJI
Regionální stavební sdružení Karlovy Vary pořádá již 8 let soutěž a přehlídku nejlepších staveb a projektů Karlovarského kraje. Soutěží vždy stavby z předchozího období.
Pro obyvatele Ostrova je velmi zajímavá hlavně první část STAVBY ROKU, neboť druhé místo obsadila rekonstrukce komplexu budov někdejší koleje piaristů, tedy jak ji veřejnost zná již téměř jeden a půl roku – klášterní areál. Které stavby byly vyhodnoceny na dalších místech a jaké projekty byly vybrány jako nejlepší se dozvíte na velmi zajímavé výstavě, která potrvá do 15. dubna.
<< 1  2  3   >>